6 Haziran 2012 Çarşamba

Booking.com-En Uygun Oteller

Neredeyse tüm otellerin web sayfaları mevcut. Ancak web üzerinden rezervasyon fiyatlarını belirten yok. Her türlü bilgi mevcut olsa da bu fiyat bilgisini aramadan almak mümkün olmuyor. İşte bu eksikliği booking.com gidermiş. Bünyesindeki, dünya çapındaki otellerin hem doluluk oranları hem de avantajlı fiyatlarını kullanıcılarla paylaşıyor. booking.com üzerinden, aradığınız otelin fiyat, doluluk oranı, özellikleri ve ek hizmetlerine kadar her türlü bilgi mevcut.
Sitede öncelikle rezervasyon yapmak istediğiniz tarih, kalacak kişi sayısı, konum seçenekleriyle arama yapabiliyorsunuz.


Şehir bazlı arama yaptığımızda pekçok seçenek karşımıza çıkıyor. Ve aramada çıkan otelleri incelediğimizde, "Baktığım Oteller" modülü sayesinde listeleniyor. Konum, en son rezervasyon, o an kaç kişinin o oteli incelediğine dair bilgiler listelenmekte.


booking.com un en iddialı olduğu nokta en ucuz fiyat garantisi. Otelin konumuna, özelliklerine göre zaman zaman, %50 indirim sağlanabiliyor. Aradığınız özelliklerde otel bulmamanız neredeyse imkansız. Sitenin avantajlarından biri de kullanıcı yorumları. Sadece resim ve belirtilen özellikler ile sınırlı kalmıyorsunuz. Olumlu/olumsuz kullanıcı yorumları seçimi kolaylaştırıyor. Dünya çapında yayında olan bir site olmasına rağmen kusursuz bir Türkçe dil çevirisi mevcutOtellerdeki oda seçenekleri için ayrı ayrı fiyat ve özellik bilgileri veriliyor. Tek/Çift/Aile olarak kullanım için ayrı ayrı fiyatlar belirtiliyor.

İncelediğiniz otel hakkındaki kullanıcı yorumlarının yanı sıra, aynı standartlardaki oteller hakkında da kullanıcı yorumları sayfanın en alt kısmanda sergileniyor.

Rezervasyon yaptırılırken site üzerinden bir ödeme gerçekleştirmiyorsunuz ancak kredi kartı bilgileriniz isteniyor. Pekçok otelde ücretsiz rezervasyon iptali mevcut. Sadece rezervasyona son 2 gün iptal haricinde 1 gecelik bedeli kredi kartından çekiyorlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder